Polski Kościół
Latającego Potwora Spaghetti

Przyłącz się do nas!

Chcesz być członkiem naszwj wspólnoty? Tak?

(wyobraź sobie werble w tle)

Super, jesteś Pastafarianinem!

Nie musisz składać żadnych oświadczeń woli!

Wystarczy, że nosisz Potwora w sercu!

Jak widzisz nie potrzeba żadnych opłat, szaleństw, dziwactw, nauk i przeszkoleń. Jak możesz pomóc naszej Wspólnocie? Nieś Słowo o Jego Makaronowatości w Świat, opowiedz o Nim znajomym. Czego On od Ciebie oczekuje? Abyś żył w pokoju wiedząc że on czuwa, nie rób nikomu tego czego sam byś sobie nie chciał zrobić, no wiesz chyba że lubisz jakieś szaleństwa z wtykaniem różnych rzeczy w różne miejsca, to wiedz że w sumie tego też raczej innym nie powinieneś robić bez uprzedniej zgody. Nie śmiej się z cudzych poglądów na Świat i życie, bo w sumie ktoś może śmiać się z Ciebie, w końcu wierzysz w Niewidzialnego Latającego Potwora Spaghetti, który krąży po nieboskłonie.

Pamiętaj, że tak naprawdę to nie musisz, jeśli nie chcesz, bezgranicznie wierzyć w Niego. Uważamy że to nie przekreśla Pastafarianizmu jako religii, gdyż w naszym przekonaniu religia to wspólnota ludzi o podobnym spojrzeniu na Świat. Zapewne znasz chrześcijan, którzy nie trzymają się dosłownie treści Biblii, a nadal uważają się za prawdziwie wierzących. Z Pastafarianizmem jest podobnie. Jego Makaronowatość nie obrazi się jeśli obok Niego powierzysz sobie w jakiekolwiek inne Bóstwo, jak sam pewnie zauważyłeś po coś przecież ukrywał się przez tak długi czas przed opinią publiczną.

Tak czy inaczej pamiętaj! Nasza wiara jest prawdziwa, a nasz Kościół całkowicie pełnoprawny! Nie ma najmniejszego powodu dlaczego Kościół Latającego Potwora Spaghetti miałby być traktowany gorzej niż jakakolwiek inna religia.

Jeżeli chcesz nam pomóc, coś przekazać lub jakkolwiek wesprzeć, pisz śmiało na nasz adres: biuro@klps.pl. W tej chwili możesz nam pomóc np. pisząc artykuły o Potworze i pastafarianizmie na stronę, rysując Potwora i przysyłając plik, nagrywając audycję, którą będziemy mogli wyemitować w Radiu Pasta. Możliwości jest bardzo dużo. Ramen!

Promptu w AI w celu wygenerowania tego obrazka użył 
brat Maciej Psych Smykowski